/Files/images/IMG_0713.JPG
Вчимо дівчаток-підлітків основам краси.
Поради підліткам. Мама і дочка, краса, виховання.
Діти, батьки. Догляд за собою. Дівчинка-підліток.

Пам'ятаєте, як ще навчаючись у школі, ми спостерігали за батьками, старшими сестрами, вчилися жити як вони, робили перші кроки в цю нову, насичену подіями і враженнями, доросле життя? І як багато часу ми приділяли зовнішності! Адже так хотілося виглядати по-дорослому, «граючи» різні ролі, в чомусь відрізнятися від інших або, навпаки, наслідувати кумирів. Можливо, незабаром вам доведеться (або вже потрібно) вчити своїх дітей основам краси.


Що ж слід врахувати в першу чергу? При величезній різноманітності декоративних і доглядають коштів дівчата-підлітки сьогодні повинні знати, що до підбору косметики потрібно підходити відповідально. «Дорослі» креми можуть завдати шкоди молодій шкірі, а так звані маскуючі засоби на красивому гладенькому обличчі виглядають неприродно. Найкраще рішення в цьому віці - легкий макіяж, який підкреслить природну красу і ніжність шкіри. А ось матуючи креми, маски, тональні основи та інше краще залишити, так би мовити, на потім. Так особа довше буде молодим і збереже природне витонченість. Крім цього, дівчаткам підліткового віку іноді варто підказати, що надлишок косметичних засобів і занадто яскравий макіяж роблять їх старше, але основний «родзинкою», яка приваблює хлопчиків, в цьому віці є молодий погляд і природне витонченість.

Підлітковий вік - це також час бурхливих експериментів. Експериментувати можна в одязі, тільки, звичайно, не в школі - слід пояснювати дівчинці-підлітку, що під час уроків учениці виглядають набагато привабливіше і дорослішими в діловій шкільній формі.

А от для прогулянок з друзями, дискотек та інших цікавих заходів можна підібрати щось незвичайне і яскраве. Тим більше, в наш час дизайнери пропонують безліч варіантів нарядів для різних вікових категорій. У цьому віці можна дозволити собі носити одяг будь-якого стилю, з оригінальними візерунками. Тому, якщо є фінансові можливості, можна дозволити дитині виглядатиме незвично, мінятися. Адже в більш старшому віці багато дівчат чітко визначаються зі стилем одягу. Можливо, ці молодіжні експерименти допоможуть надалі досягти досконалості в усьому.


Експерименти можуть виявлятися також у використанні різних молодіжних аксесуарів. Прикраси, блискітки, всілякі гелі для укладання ... Асортимент засобів, які дозволяють підліткам сьогодні виділитися серед натовпу, бути чарівними та яскравими, величезний. І, прагнучи до експериментів, діти можуть витратити багато грошей на подібні модні штучки. Завдання батьків - просто наштовхнути, підказати, розвинути почуття смаку. Адже хто, як не мама, підкаже, який браслет та сережки краще підібрати до нової сукні, і для яких заходів можна використовувати блиск для тіла і волосся, а в якому випадку краще поберегти його?

Молодіжні експерименти - це також спроби зміни зовнішності. Зараз стала доволі модною тенденція фарбування волосся, мелірування і т. д. Іноді для особливих випадків дівчинки прагнуть створити ефект засмаги посеред зими або придбати довгі накладні вії, щоб бути самими ефектними серед подружок. Крім цього, намагаючись виділитися, «діти» можуть піти і на більш серйозні кроки, які в подальшому можуть зробити негативний вплив на здоров'я (наприклад, пірсинг чи татуювання). Як же захистити їх від неосмислених вчинків? Для матері дуже важливо підтримувати довірчі стосунки з дочкою-підлітком, стати для неї (хоча б на час) хорошою подругою, до якої вона буде прислухатися . Якщо ви будете цікавитися захопленнями доньки, вона буде розповідати вам про свої плани, йти до вас за порадою. А ви, як старша і досвідченіша наставниця, зможете в спокійній бесіді пояснити, що часте фарбування може пошкодити волосся і зробити їх непривабливими, а деякі косметологічні процедури тільки здаються нешкідливими і часто створюють протилежний ефект.

Пам'ятайте також, що підлітковий менталітет включає ще одну важливу тенденцію. У цей перехідний період діти активно «переймають» у дорослих і в своїх друзів все - і хороші, і погані звички. До речі, психологи більшості країн світу зараз працюють над проблемою попередження поширення шкідливих звичок у підліткових групах. Але, перш за все, дівчина повірить, якщо мати чи старші сестри пояснять їй, що куріння і алкоголізм вбиває молодість. А куріння в ранні роки - це багато проблем у дорослому житті. Адже про зовнішності в цьому віці замислюються в першу чергу. До того ж, ви можете пояснити і особистим прикладом показати, що зараз модно не курити, а здоровий спосіб життя дозволить стати успішною, щасливою і зберегти молодість і красу.

Як спілкуватися з батьками?

У підлітковому віці виникає проблема, як спілкуватися з батьками, щоб уникати конфліктів, щоб між вами не виникало нерозуміння і дратівливого почуття, що вас увесь час дістають питаннями і втручаються у ваше особисте життя. Щоб зберегти почуття відкритості, необхідно постійно спілкуватися один з одним, тобто просто розмовляти про щоденні події у вашому житті, при чому розповідати про них досить детально, якщо ви хочете уникнути настирних і тримати нитку оповідання у своїх руках.

Природно, що кожна людина має право на свої маленькі секрети, тому те, про що ви не хочете поширюватися, краще не розповідати взагалі. Причина, настирливості батьків, що здається нам, не в їх шкідливому характері, а занепокоєному за своїх дітей.

Підтримуючи спілкування з батьками, ви даєте їм відчути, що ви досить дорослі, здатні приймати самостійні рішення і на вас можна покластися.

Ще один важливий момент. Коли в повсякденному житті ви демонструєте готовність допомогти вашим батькам, уважно до них відноситеся, проявляєте шанобливе до них відношення, то це свідчить про вашу зрілість як особу. Батьки мають велику схильність вважати вас дорослими, і здатними самим приймати рішення, якщо вони бачать, що ви дієте як зрілих осіб.

Нарешті, конкретні ради, як виразити свою незгоду батькам, щоб це не привело до скандалу. Зазвичай батьки прагнуть підтримувати відкриті стосунки зі своїми дітьми, поважають їх точку зору і вислуховують їх проблему. Що робити, якщо вам не повезло, як конструктивно не погодитися з думкою старших і наполягти на своєму:

- Якщо вас щось виводить з себе, пам'ятайте, що вас дратує не сама людина, а ті думки і ідеї, які він висловлює.
- Не принижуйте думку батьків. Що означає, замість того, щоб сказати «Це безглузда ідея і т. п»., скажіть «Я не згоден і ось чому.».
- Використовуйте займенник «я», «мене» для вираження своїх почуттів, оскільки використання «ти» або «ви», звучатиме категоричніше. Наприклад, замість «Ти постійно нагадуєш мені про мої домашні обов'язки в середу, коли ти знаєш, що у мене багато задано додому» скажіть «Мене пригноблює постійне нагадування про це, у мене сьогодні багато домашнього завдання. Я можу зробити те, що ти мене просиш завтра»?.
- Умійте вислухати думку своїх батьків, тоді з більшою вірогідністю вони навчатися прислухатися до вашого.

Як розповісти батькам про свою проблему, якщо ви соромитеся їм про неї розповісти чи боїтеся їх негативної реакції.

- Сплануйте заздалегідь, що ви збираєтеся розповісти.
- Скажіть безпосередньо, що ви повинні розповісти їм щось важливе. Це необхідно для того, щоб бути упевненим, що батьки приділили вам повну увагу, а не упустили важливу частину вашої розповіді.
- Виберіть час, коли ваші батьки менш зайняті.
- Запишіть. Деяким буде простіший викласти свою проблему на папері і дати потім прочитати батькам.

/Files/images/shevchenko/images (1).jpg

ЯК ПІДГОТУВАТИСЯ ДО ЗДАЧІ ЗНО, НМТ - ПСИХОЛОГІЧНІ ПОРАДИ

Задовго до ЗНО

- Спочатку підготуй місце для занять. Забери зі столі усі зайві предмети, зручно розклади свої зошити, підручники, ручки тощо;

- Можна доповнити інтер’єр кімнати жовтим та фіолетовим кольорами, оскільки вони підвищують розумову активність. НЕ потрібно перефарбовувати стіни, а достатньо картини, занавіски, серветки,лампи, тощо.

- Також цікаво зауважити, що за твердженням вчених запах лимону у вашій кімнаті підвищує розумову працездатність на 20%.

- Склади план своєї роботи.Перед тим визнач -Хто ти є ? -сова чи жайворонок.Складиплан занять на кожен день. Важливо чітко знати, що ти робиш і не говорити усім оточуючим:« Я займаюся чи готуюсь» , а « Я вивчаю саме певний розділ, конкретний матеріал»;

- Починай із найважчого, але посильного. Легше і приємніше залишай на після обіду;

- Змінюй заняття із відпочинком. Психологи встановили, що оптимальна тривалість заняття 30-40 хв. Максимум уваги досягається після 10-15 хв. від початку роботи. Тривалість перерв у першій половині дняне повинна перевищувати 5-10 хв. У другій половині дня тривалість кожної наступної переви збільшуйте на 5 хв. Не забувай у час відпочинку робити зарядку, займатися спортом, робити короткі прогулянки, допомагати батькам, тобто повністю відволікатися від навчання на короткий час.

- Тренуйся щоденно робити тести. Роби це із секундоміром.

- Не потрібно заучувати напам’ять певні тексти, вчися робити короткі записи, нотатки, регулярно їх переглядай.

- Регулярно повторюйте матеріал, бажано через 10 хв, після того, як ви вивчали новий матеріал, а згодом через добу. Кожненаступне повторення повиннно бути коротшим попереднього

- Займайся самопереконанням, При всій свій простоті, це є дуже дієва зброя. Повторюй про себе . Я знаю багато, я спокійний, я впевнений, я розумний і т.д. , я напишу добре тестування .

Кiлькiсть переглядiв: 2915