Протидія домашньому насильству та насильству за ознакою статі

Номери гарячої лінії:

Безпечний простір №1: 099-030-08-67 Проспект Героїв Харкова,149

Безпечний простір №"2: 095-475-10-32 Проспект Науки, 45/3

Ми - проти насильства!

Нормативні документи

Постанова КМУ №658 від 22 серпня 2018 р. Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі

Наказ МОН від 02.10.2018 №1047 "Про затвердження Методичних рекомендацій щодо виявлення, реагування на випадки домашнього насильства і взаємодії педагогічних працівників із іншими органами та службами"

Уповноважений спеціаліст ХЛ №91 з питань протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі Практичний психолог Шевченко Аліна Миколаївна

Контактний телефон:

725-84-52

Примірний перелік організацій та установ, служб пітримки постраждалих осіб, до яких слід звернутися у випадку домашнього насильства.

Організації та установи до яких слід звернутися у випадку домашнього насильства:

• До територіального органу поліції або за телефоном 102.
  • До центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.
  • До управління сім'ї та молоді районної, міської чи обласної держадміністрацій.
  • До громадських організацій, які надають допомогу постраждалим від насильства.
  • До психолога, соціального педагога, класного керівника тощо.
  • До близької людини
  • На телефони "Гарячих ліній".

Безкоштовні телефонні "Гарячі лінії"

Національна дитяча "гаряча лінія" Центру "Ла Страда-Україна"

0-800-500-225

(дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів безкоштовні)

Консультують компетентні у дитячих питаннях психологи, юристи та соціальні працівники

Національна "гаряча лінія" з протидії домашньому насильству (консультації юриста, психолога, соціального педагога)

0-800-500-335

(дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів безкоштовно

Можна отримати інформацію про організації та установи, до яких слід звернутися у конкретній ситуації, про перелік документів, які необхідно підготувати для звернення, поради щодо правильного їх складання, підтримку психолога анонімно у телефонному режимі, консультації та рекомендації юристів щодо конкретної ситуації.

Омбудсмен з прав дитини в Україні:

(044) 255-64-50

Єдиний телефонний номер системи надання безоплатної правової допомоги:

• Зателефонувавши зa номером 0 800213 103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів), можна отримати такі послуги:
  • інформацію про гарячі телефонні лінії з питань надання соціальних послуг та захисту прав людини, та установи, які опікуються відповідними питаннями;
  • безоплатну правову допомогу дітям, які перебувають у складних життєвих обставинах;
  • правові консультації;
  • зв 'язатися з усіма центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги; отримати інформацію про їх місце знаходження, контактні номери телефонів, інші засоби зв 'язку.

Служба підтримки постраждалих осіб:

• центри соцальних служб для сім'ї, дітей та молоді;
  • притулки для дітей;
  • центри соціально-психологічної реабілітації дітей;
  • соціально-реабілітаційні центри (дитячі містечка);
  • центри соціально-психологічної допомоги;
  • територіальні центри соціального обслуговування (надання соціальних послуг);
  • інші заклади, установи та організації, які надають соціальні послуги постраждалим особам.

До спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб належат притулки для постраждалих осіб, центри медико-соціальної реабілітації постраждалих осіб, кол-центру з питань запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей, мобільні бригади соціально-психологічної допомоги постраждалим особам та особам, які постраждали від насильства за ознакою статі, а також заклади та установи, призначені виключно для постраждалих осіб та осіб, які постраждали від насильства за ознакою статі.

/Files/images/shevchenko/images.jpg