Позакласні заняття

До святкових дат, а саме Дня незалежності України, Дня визволення України, Дня Збройних Сил України, Дня захисника та захисниць України, Дня українського козацтва, Дня Соборності України, Дня Гідності і Свободи та інших знаменних дат у ліцеї проводяться очно чи в онлайн форматі уроки пам'яті, виховні бесіди та години спілкування.

У початкових класах ліцею протягом багатьох років традиційними стали такі свята, як «Посвята в першокласники», «Прощання з Букварем», «Прощання з початковими класами».

/Files/photogallery/2658/P71019-115104.jpg

Учням 1-4 класів дуже подобаються спортивних змагання та естафети «Веселі старти» (вчителі фізичної культури Цибульникова Марія Миколаївна, Красніков Олег Михайлович).

Завжди з відповідальністю та патріотичним настроєм відносяться учні 3-4 та 5-7-х класів до загальношкільного конкурсу «Огляд шикування та української пісні», присвяченому Дню Збройних сил України.

/Files/photogallery/2433/DSCN6783.JPG

У ліцеї працює:

- військовий гурток для учнів 10-х класів «Юний стрілець» (керівник – Красніков Олег Михайлович);

- танцювально-хореографічний гурток "Еледанс" (керівник – Глаубе Елліна Віталіївна);

- театр ліцею (керівник – Лемещенко Ольга Олександрівна);

- дружина юних пожежників (керівник – Клюєва Олена Сергіївна).

Під керівництвом викладача предмету «Захист України» Краснікова Олега Михайловича активно ведеться робота з військово-патріотичного виховання. Зокрема, учні-допризовники 10-11-х класів приймають активну участь у військово-спортивних святах «Нумо, хлопці!», у військово-патріотичній грі «Патріот», допризовній Спартакіаді та у змаганнях, присвячених Дню цивільного захисту.

Учні ліцею беруть активну участь у міських, районних конкурсах малюнків:

· «Мій біль - Чорнобиль»;

· «Охорона праці очима дітей»;

· «Україна - Моя Батьківщина» ;

· «Безпека очима дітей»;

"Мрії про Україну";

· «Мій Харків - мої крила».

Команди учнів 9-х та 11-х класів беруть участь у щорічних районних іграх «Що? Де? Коли?».

Під керівництвом вчителя іноземної мови Штих Оксани Іванівни з листопада 2010 року була організована робота євроклубу ліцею«Euromix». За цей час налагоджено співробітництво з Харківським центром європейської інформації, фондом регіональних ініціатив (м. Харків), організацією українських європейських студій (м. Харків), громадською організацією «Європа - наш дім» (м. Кіровоград), з Харківськими євроклубами ліцеїв № 78, 38, 75, 65, 1. З квітня 2011 року налагоджені зв’язки з євроклубами України з м. Самборе (Львівська область), «Промінь Європи» м. Новий Розділ (Львівська обл.), «Еврозоря» м. Луцька, євроклубом «Дружба» м. Тернополя, євроклубом «Дружба» м. Кіровограда.

Члени євроклубу ліцею беруть участь у семінарах, форумах, міжнародних конкурсах, онлайн-конференціях тощо.

Під керівництвом керівника самоврядування ліцею Голєнкової Інни Валентинівни активно ведеться волонтерська робота учнів ліцею. Волонтери ліцею проводили акції: «Назустріч мрії» та «Серце до серця» - збір коштів для дітей, які долають рак та розсіяний склероз; матеріальна допомога на операцію учням району; збір канцтоварів, одягу та іграшок для дітей з зони АТО; акція «Допоможи ближньому» - збір іграшок, книг, одягу, взуття та відправка до дитячих притулків; акція «Запали свічку»; акція «Одужуй!»; Всеукраїнській акції «Подаруй оберіг солдату», благодійна волонтерська допомога воїнам-захисникам, що знаходяться на лікуванні у Харківському шпиталі.

Живий інтерес в учнів середніх класів викликають екскурсії, відвідування театрів, музеїв, філармонії та органного залу, виставок тощо. За час очного навчання у закладі освіти, учні ліцею побували на екскурсіях у місті Полтава та Миргород, у кінологічному центрі, у Коробових Хуторах. Відвідали історичний, художній музей, музей природи, екопарк Фельдмана, експрес-презентацію «Освіта Слобожанщини», документальну фотовиставку «Чорнобиль», історичну виставку «Голокост – трагедія ХХ століття», пожежно-технічну виставку, планетарій тощо. Під час воєнного стану в Україні ці виставки діти можуть оглянути у віртуальних експозиціях в онлайн форматі.

Члени самоврядування ліцею «САМ» (керівник – Голєнкова Інна Валентинівна) активно працюють та допомагають вчителям у навчально-виховному процесі ліцею. За ініціативою самоврядування ліцею ХЛ № 91 у ліцеї проводяться конкурси та свята: святковий концерт до Дня Святого Миколая та до Нового року, Дня вчителя та свята весни 8 Березня, День вишиванки, спортивні змагання, флешмоби тощо.

Учні ліцею беруть участь у багатьох творчих конкурсах, турнірах та олімпіадах, а саме:

· Всеукраїнському конкурсу «Зимові візерунки»;

· Всеукраїнському конкурсу учнівської творчості «Об’єднаймося ж, брати мої!»;

· Конкурсі-вікторині «Зробимо життя безпечним»;

· Шевченківському літературномовному конкурсу;

· Конкурсі ораторського мистецтва ;

· Патріотичній акції «Напиши листа солдату»;

· Міжнародному конкурсу з української мови ім. П.Яцика;

· міському конкурсі знавців української мови;

· Конкурсі учнівських робіт з правознавства «Я маю право»;

· Міській відкритій конференції-конкурсі «Каразинський колоквіум»;

· Конкурсі проєктів «Харків очима небайдужих дітей»;

· Міському конкурсу учнівських творів «Мій родовід»;

· Міському конкурсу «Учень року";

· Міському Кубку з пошуку в мережі Інтернет;

· міжнародному конкурсі з українознавства;

· Міські кінофестивалі дитячих авторських фільмів «Фестивальний тиждень ХМОУС».

Етичне і моральне виховання учнів також здійснюється на годинах спілкування, виховних та класних годинах.