/Files/images/само.jpg

Історія створення учнівського самоврядування

У 2006/2007 навчальному році в нашому закладі освіти створюється орган учнівського самоврядування.Метою створення організації послужило те, що сучасна школа, як і вся система народної освіти, не зможе працювати в повній мірі, поки не буде дано право голосу наймолодшим, але тим не менш активним її громадянам-ученям.

Ліцей-це маленька держава з масою виникаючих питань і проблем. Тому самі учні не раз піднімали питання про створення подібної організації.

У вересні 2006 року на засіданні педагогічної ради педагогічний колектив ХЗОШ № 91 прийшов до єдиної думки про створення органу учнівського самоврядування. Всім, хто виявляє інтерес до створення органу самоврядування, був запропонований проект створення організації. На допомогу була взята вся наявна в школі навчально-методична, виховна література. У підсумку проект був названий «САМ» (самостійний, активний, мобільний).

У структуру шкільного самоврядування входять діючі міністерства. Контроль за роботою міністерств здійснює Президент. Вся система самоврядування будується на демократичних принципах. У жовтні 2006 року були проведені вибори Президента школи. Право голосу надавалося всім без винятку учням. Із запропонованих кандидатур Президентом був обраний учень 9-В класу - Довнер Максим.З активу учнівського самоврядування були проведені вибори на місцевому рівні на пости міністрів. Було створено 4 міністерства: Міністерство освіти, Міністерство культури і преси, Міністерство праці та правопорядку, Міністерство охорони здоров'я і спорта.

В 2009/2010 навчальному році актив самоврядування змінився. Були проведені вибори на всіх рівнях. Другим Президентом в історії учнівського самоврядування стала Соломонова Марія - учениця 9-А класса.

В 2011/2012 навчальному році були проведені чергові вибори в учнівське самоврядування. Перемогу на виборах отримала Лущан Олена, учениця 9-Б класу. Її заступником стала Череватенко Галина, учениця 9-Б класу.

В 2012/2013 навчальному році президентом стала учениця 10-Б класу Красюк Тетяна.

Наступні вибори Президента САМ відбулися у 2013/2014 році. Президентом став учень 9-Б класу Клімов Ельдар.

В 2014/2015 навчальному році учнівське самоврядування почало роботу над міжнародним освітнім проектом "Демократичне врядування в школі".

В листопаді 2016/2017 навчального року відбулися чергові вибори Президента. На цей раз Президентом закладу освіти було обрано учня 8-А класу Юссуфа Зіада. Майже рік учень перебував на цій посаді. У вересні 2017/2018 навчального року Юссуф Зіад представляв роботу учнівського самоврядування САМ на звітньо-виборчій конференції самоврядування закладів освіти Слобідського району. В 2018/2019 навчальному році посаду Президента учнівськго самоврядування школярів знов обрали Юссефа.

Для учениці 9-А класу Кротенко Поліни 2020 рік ознаменувався перемогою в учнівських виборах на посаду Президента учнівського самоврядування "САМ". 16 січня 2020 року відбулися дебати між ученицею 10-А класу Саленко Анастасією і ученицею 9-А класу Кротенко Поліною. За результатами таємного голосування, проведеного серед учнів 6-11-х класів, перемогла Поліна Кротенко.

Вибори на пост Президента учнівського самоврядування на початку 2022 року виграв учень 10-А класу Мерзлікін Артем. Його пропозиції та погляди були найпереконливішими для учнівської громади.

В у 2022-2023 навчальному році пост Президента учнівського самоврядуванн посів учень 10-А класу Корчевний Михайло.