/Files/images/shklna_bbloteka/буккросинг 2s.jpg

Буккросинг (від англ. book – книга, crossing – рух) – рух книголюбів, що діють за принципом «прочитав - пе­редай іншому».

Книголюби цілеспрямовано залишають у спеціальних шафках (на поличках і т.ін.) в людних місцях (книгарні, кафе, вокзали, парки) прочитані книги, щоб інші могли їх почитати. Такий обмін можна простежити в Інтернеті. Головна ідея – «відпустити» книжку в мандрівку світом (звільнити її), таким чином перетворюючи світ на відкриту бібліотеку.

/Files/images/shklna_bbloteka/міжнар день дарування.....jpg

14 лютого - Мііжнародний день дарування книги

Міжнародний день дарування книг започаткувала американка Еммі Бродмур у 2012 році. Ідею підказав її маленький син, який запитав маму, чому немає особливого дня, коли люди дарують один одному книги. Це одне з наймолодших свят в календарі, його святкують з 2012 року.

Різновиди буккроссингу:

– «класичний»

– у безпечних місцях (полиці, шафи)

– букрей (англ. bookray) – пересилання книги поштою, по ланцюжку, від одного учасника до наступного, часто перетинаючи кордони країн. Книга не повертається до буккроссера, що відпустив її.

– букрінг (англ. bookring) – книга висилається назад власникові, тобто утворюється коло (ring).

Ідею буккросингу вигадав спеціаліст з інтернет технологій Рон Хорнбекер Він залишив 20 книжок з пояснювальними записками в холі свого готелю. Його ідея полягала в тому, що людина, прочитавши книгу залишала ("звільняла") її у громадському місті для того, щоб хтось інший випадково зміг цю книгу знайти та прочитати. Через пів року на його сайті було майже 300 активних користувачив, які "відпускали" книги і приводили нових учасників. Приблизно через рік сайт налічував 113 тисяч учасників. У 2004 році словник Оксфорд вже містив термін "буккросинг".

Приблизно з 2006 року буккросинг з’явився і в Україні. Цікаво, що в дореволюційні часи аналог цього руху вже існував серед української інтелігенції. Тоді книги цінувалися високо і їх було прийнято читати, передаючи по колу: після того, як із літературною новинкою знайомилися всі зацікавлені особи, вона поверталася власнику з підписами, відгуками та рекомендаціями.

Проект Книжкові сили України

Благодійний буккросинг на потребу ЗСУ

Тож залишається приєднатись до цього руху й «випустити» «в обіг» хоча б одну книжку – може, вона потрапить саме до того, кому найбільше потрібна. Обмінятися улюбленими літературними творами можна, скориставшись «чарівними поличками» нашої бібліотеки.

Давайте разом робити світ бібліотекою!

Кiлькiсть переглядiв: 116