Харківський національний університет внутрішніх справ.

ЕКСПЕРТНА СЛУЖБА МВС УКРАЇНИ.

Експертна служба МВС України бере свій початок ще з дореволюційних часів. Так, у 1902 році в м. Києві зусиллями завідувача розшукової частини Київської міської поліції, був відкритий антропометричний кабінет – перший криміналістичний підрозділ не лише в Україні, а й в Російській імперії. Наступним етапом стало утворення в 1904 році дактилоскопічного бюро і запровадження в Києві “слідчого чемодану” для виявлення і дослідження слідів злочину.

В сучасній історії Експертної служби визначальним можна вважати 1945 рік, коли при оперативному відділі Управління міліції МВС УРСР було утворене науково-технічне відділення, а у 1981 році було створено в Міністерстві внутрішніх справ самостійний експертний підрозділ – Експертно-криміналістичне управління з відповідними підрозділами в територіальних (обласних) органах МВС. В 1992 році при ЕКУ був створений суто практичний експертний підрозділ - Центр криміналістичних досліджень.

У 1999 році на базі експертно-криміналістичних підрозділів обласних управлінь МВС утворюються науково-дослідні експертно-криміналістичні центри, які разом з ДНДЕКЦ в 2000 році були об’єднані у єдину організаційну вертикаль – Експертну службу МВС України.

На сьогоднішній час експертне забезпечення розкриття та розслідування злочинів в місті Харкові та Харківській області здійснюється у Науково – дослідному експертно – криміналістичному центрі при ГУМВС України в Харківській області. Штатна чисельність підрозділу становить 223 посади, працівниками експертних підрозділів проводиться близько 40 видів криміналістичних та спеціальних досліджень.

Експертні підрозділи МВС України завжди відігравали надзвичайно важливу роль у боротьбі зі злочинністю, ствердженні принципу невідворотності покарання.

Науково – дослідний експертно – криміналістичний центр при ГУМВС України в Харківській області проводить відбір абітурієнтів на основі повної загальної середньої освіти для вступу до вищих навчальних закладів МВС України на денну форму навчання з послідуючим працевлаштуванням.

Підготовка фахівців для експертно – криміналістичних підрозділів органів внутрішніх справ України освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр» за напрямком «Правознавство» на базі повної загальної середньої освіти, проводиться із числа цивільних осіб, віком від 17 до 25 років. Після закінчення ВНЗ випускникам надається можливість продовжити навчання з метою отримання освітньо-кваліфікаційного рівня «магістр» за спеціальністю «Судова експертиза».

Прийом на навчання здійснюється за конкурсом сертифікатів Українського центру оцінювання якості освіти з української мови та літератури, історії України (профільний), іноземної мови або математики, основ правознавства, результатів визначення рівня фізичної підготовки та співбесіди із готовності до навчання та служби в органах внутрішніх справ або за результатами конкурсних випробувань.

Оформлення на навчання проводиться до:

- Національної академії внутрішніх справ України (факультет підготовки експертів – криміналістів);

- Донецького юридичного інституту Луганського державного університету внутрішніх справ (слідчо – криміналістичний факультет).

За довідками звертатись: м. Харків, пр-т Постишева, 49, каб. № 201,203.

т. 712-11-48, 712-21-23

Кiлькiсть переглядiв: 73