Правила поведінки учнів ХЛ № 91

Ці Правила встановлюють норми поведінки учнів в будівлі та на території ліцею. Мета Правил - створення в ліцеї нормальної робочої обстановки, що сприяє успішному навчанню кожного учня, вихованню поваги до особистості та її прав, розвитку культури поведінки і навичок спілкування.

1.Загальні правила поведінки.

1.1.Учень приходить в ліцей за 10-15 хвилин до початку занять, чистий і охайний. При вході в ліцей дотримується правил ввічливості, знімає в гардеробі верхній одяг, міняє взуття і прямує до місця проведення уроку.

1.2.Забороняється приносити до ліцею та на її територію з будь-якою метою і використовувати будь-яким способом зброю, вибухові, вибухо - або вогненебезпечні предмети і речовини; спиртні напої, наркотики, інші одурманюючі речовини та отрути, газові балончики.

1.3.Не можна без дозволу педагогів йти з ліцею і з її території в урочний час. У разі пропуску учбових занять учень повинен пред'явити класному керівнику довідку від лікаря або записку від батьків (осіб, які їх замінюють) про причину відсутності на заняттях. Пропускати заняття без поважних причин забороняється.

1.4. Учень ліцею приносить необхідні навчальні приладдя, книги, зошити, щоденник. З'являється до школи з підготовленими домашніми завданнями з предметів згідно з розкладом уроків.

1.5.Учень ліцею проявляє повагу до старших, піклується про молодших. Учні й педагоги звертаються один до одного шанобливо. Ліцеїсти поступаються дорогою дорослим, старші ліцеїсти - молодшим, хлопчики - дівчаткам.

1.6.Поза ліцеєм учні поводяться скрізь і всюди так, щоб не впустити свою честь і гідність, не заплямувати добре ім'я ліцею.

1.7.Учні бережуть майно ліцею, надають посильну допомогу в його ремонті, акуратно відносяться як до свого, так і до чужого майна.

2.Поведінка на заняттях.

2.1.При вході педагога до класу, учні встають на знак вітання, сідають після того, як педагог відповість на вітання і дозволить сісти. Так само учні вітають будь-якого дорослого, що увійшов до класу під час занять.

2.2.Кожен вчитель визначає специфічні правила при проведенні занять зі свого предмета, які не повинні суперечити законам України, нормативним документам і правилам ліцею. Ці правила обов'язкові для виконання всіма учнями, які навчаються у даного вчителя.

2.3.Під час уроку не можна шуміти, відволікатися самому і відволікати інших сторонніми розмовами, іграми та іншими, не стосуються уроку, справами. Урочний час повинен використовуватися учнями тільки для навчальних цілей. За першою вимогою вчителя (класного керівника) повинен пред'являтися щоденник. Будь-які записи в щоденниках учнями повинні виконуватися акуратно. Після кожного навчального тижня батьки учня ставлять свій підпис у щоденнику.

2.4.Якщо під час занять учню необхідно вийти з класу, то він повинен підняти руку і спитати дозволу в педагога.

2.5. Якщо учень хоче поставити запитання вчителю або відповісти на запитання вчителя, він піднімає руку. Дзвінок про закінчення уроку дається для вчителя. Тільки коли вчитель оголосить про закінчення заняття, учні можуть покинути клас. При виході вчителя або іншого дорослого з класу учні встають.

3.Поведінка до початку, в перервах і після закінчення занять.

3.1.До початку уроку:

прибути до кабінету до першого дзвінка; після першого дзвінка з дозволу вчителя увійти до класу і підготуватися до уроку;

3.2.Під час перерв учні зобов'язані:

навести лад на своєму робочому місці; вийти з класу; рухаючись коридорами, сходами, триматися правої сторони; підкорятися вимогам працівників школи, черговим учням; допомогти підготувати клас на прохання педагога до наступного уроку; у разі спізнення на урок постукати у двері кабінету, зайти, привітатися з вчителем, вибачитися за спізнення і попросити дозволу сісти на місце.

3.3.Під час перерв учням забороняється:

бігати сходами, поблизу вікон і в інших місцях, не пристосованих для ігор; штовхати один одного, кидатися предметами і застосовувати фізичну силу для вирішення будь-якого роду проблем; вживати непристойні вирази і жести на адресу будь-яких осіб, шуміти, заважати відпочивати іншим; палити в будівлі і на території школи.

3.4.Після закінчення занять:

отримати одяг з гардеробу, акуратно одягнутися і покинути школу, дотримуючись правил ввічливості.

3.3. Черговий по класу:

знаходиться в класі під час перерви; забезпечує порядок у класі, провітрює приміщення; допомагає педагогу підготувати клас до наступного уроку; стежить і підтримує відповідні санітарні умови.

3.4.Учні, знаходячись в їдальні:

підкоряються вимогам педагогів і працівників їдальні; дотримують чергу при покупці їжі; проявляють увагу й обережність при отриманні і вживанні гарячих і рідких страв; вживають їжу й напої, придбані в їдальні і принесені з собою, тільки в їдальні; прибирають за собою столові приналежності і посуд після прийняття їжі.

4.Заключні положення.

4.1. Учні не мають права пропускати заняття без поважних причин.

4.2. Учні не мають права під час знаходження на території ліцею та при проведенні заходів ліцею скоювати дії, небезпечні для власного життя і здоров'я, а так само оточуючих.

4.3.Учні не мають права перебувати в будівлі школи після закінчення навчальних занять або позаурочних заходів без дозволу працівників ліцею.

4.4.Ці Правила поширюються на території школи і на всі заходи, що проводяться ліцеєм.

4.5.Ці Правила вивішуються в школі на видному місці для загального ознайомлення.