Науково-методичний супровід

Методичне забезпечення функціонування Школи сприяння здоров’ю здійснюється через впровадження здоров’язберігаючих і здоров’яформуючих технологій на основі особистісно-орієнтованого підходу. Вибір цих технологій залежить від професійної компетентності педагогів, вікових особливостей учнів та показників їхнього здоров’я.

Цьому сприяє система методичної роботи, впливовими компонентами якої є педради, психолого-педагогічні семінари, МО класних керівників, робота творчих груп.

Науково-методична діяльність вчителів школи – ШСЗ має вагомі досягнення: участь у районному та обласному ярмарку педагогічних ідей, узагальнення досвіду роботи вчителів щодо впровадження здоров’язберігаючих технологій, керівництво науково-дослідницькою роботою учнів (МАН, екологічні проекти та акції).

З метою реалізації валеологізації змісту освіти в навчально-виховний процес вводяться:

в школі І ступеню:

- предмети «Я і Україна», «Основи здоров’я»

- факультатив «Хореографія»

в школі ІІ ступеню:

- предмет «Основи здоров’я»

- факультатив «Православна культура Слобожанщини» (5-7 класи)

- спецкурс «Харківщинознавство» (9 клас)

- спецкурс «Рівний-рівному»

в профільних класах школи ІІІ ступеню:

- факультатив «Захисти себе від ВІЛ»

- предмет «Екологія»

Навчально-виховна робота

При формуванні культури здоров’я велика увага приділяється ефективності організації освітнього процесу: навчально-виховний компонент ШСЗ співвіднесено з граничнодопустимим навантаженням; запровадження раціонального режиму функціонування школи, дотримується співвідношення інваріантної і варіативної складової, вивчення освітніх запитів учнів і батьків щодо формування навчального плану, викладання предмету «Основи здоров’я.

Відповідно до програми ШСЗ «Здорова дитина – майбутнє країни» виховна система школи орієнтована на здоровий спосіб життя з метою виховання здорової особистості.

«Від екологічної освіти та виховання до екологічної культури» - під таким гаслом здійснюється в школі формування екологічної свідомості учнів. Щорічно учні приймають участь у акціях «Зелена весна», «Зелене подвір’я» «Подаруй квітку школі», «Макулатуринг», «Зроби добро - нагодуй птахів», «Збережемо ялинку у Новий рік» тощо.

Учні школи беруть участь у науково-дослідницькій роботі; у Міжнародних екологічних проектах та семінарах у Польщі, Австрії, Франції, Болгарії, Литві, країнах СНГ тощо.

Провідниками просвітницької роботи щодо безпеки життєдіяльності учнів виступають члени загонів ДЮП і ЮІР. Їх діяльність позначається і на зменшенні кількості травмування учнів під час освітнього процесу і в позаурочний час, в побуті.

Створені спортивні секції з баскетболу та футболу; спеціальні та підготовчі групи здоров’я. Протягом року всі учні школи є учасниками циклу спортивних змагань з легкої атлетики, бігу, «Шкіряний м’яч», Малі Олімпійські ігри «Діти Харкова», «Козацький гарт», змагання з допризовної підготовки, у Спартакіаді, у іграх «Джура» та «Патріот». Щороку традиційними є День здоров’я 7 квітня, День Цивільного захисту, смотр строю та пісні, змагання «Нумо, хлопці!» та «Веселі старти».

Ми пишаємося успіхами наших дітей, які досягли високих спортивних нагород, а саме:

· учень 8-А класу Дубовік Віктор – посів І місце в турнірі федерації кемпо та кобудо IKF України «Шлях воїна»; І місце у відкритому чемпіонаті м. Харкова з кемпо-карате в розділі «семі-контакт»; ІІ місце у відкритому Чемпіонаті з кемпо-карате та кобудо в розділі «ката»; І місце в іграх бойових мистецтв; І місце у відкритому чемпіонаті м. Харкова з кемпо; кандидат на нагородження стипендією "Кращий учень навчального закладу";

· учениця 9-Б класу Крикливенко Яна – посіла ІІ місце у Чемпіонаті з художньої гімнастики; ІІІ місце у ІІІ Відкритій Першості ДЮСШ № 3 з художньої гімнастики у м. Києві; ІІ місце у VІІІ Міжнародному турнірі з художньої гімнастики «Юні грації»; І місце у VІІІ Міжнародному турнірі з художньої гімнастики «Краса врятує світ»; ІІ місце у чемпіонаті МК ДЮСШ «Восток» з художньої гімнастики «Снігова королева»; кандидат на нагородження стипендією депутата України В.Ю.Хомутинника;

· учениця 11-А класу Желтова Аліна – посіла І місце у Чемпіонаті м. Харкова зі спортивної акробатики; І місце в Першості КДЮСШ № 6 «Грація» зі спортивної акробатики; І місце у відкритому міському турнірі «Надія» зі спортивної акробатики;

· учень 11-А класу Терешонков Влад – посів І місце у Відкритому Чемпіонаті з кемпо-карате та кобудо у розділах «самозахист» та «самозахист зі зброєю»; І місце у 8-му традиційному чемпіонаті України з кемпо та кобудо у розділі «самозахист зі зброєю» у м. Ромни; І місце у відкритому чемпіонаті м. Харкова з кемпо-карате;

· учень 11-Б класу Клімов Ельдар - посів І, ІІ, ІІІ місця у відкритому чемпіонаті міста Харкова з кемпо-карате та кобудо; І, ІІІ місця у відкритому турнірі міста Харкова з кемпо «Шлях воїна»; ІІ місце в іграх бойових мистецтв кемпо; V місце у рейтингу кращих спортсменів федерації кемпо та кобудо ІКF України.

Водночас не слід забувати, що здоров’я учнів залежить від професійного здоров’я педагога. Щороку вчителі проходять медогляд лікарів-спеціалістів.

Оздоровлення учнів

Велика увага в Школі сприяння здоров’ю приділяється оздоровленню школярів у пришкільному таборі відпочинку з денним перебуванням «Дружба». Щороку діти пільгових категорій оздоровлюються у заміських дитячих таборах та санаторіях. Учні школи відпочивають з батьками на морі.

Партнерська діяльність

Педагогічний колектив дбає про тісну співпрацю з батьками учнів у формуванні здорового способу життя. Для них проводяться нетрадиційні батьківські збори, лекції, консультації психолога та лікарів-спецалістів, тренінги, анкетування.

Реалізовувати Концепцію і програму Школи сприяння здоров’ю «Здорова дитина – майбутнє країни» нам допомагає також активна співпраця з ЦСССДМ, ССД, службою молоді та спорту Слобідського району.

Зміст освіти в школі будується на основі державного стандарту загальної середньої освіти, регіональної програми розвитку освіти в Слобідському районі Харківської області, етнокультурних та національних традицій українського народу.

Кiлькiсть переглядiв: 132