Позакласні заняття

До святкових дат з Дня визволення України, Дня Збройних Сил України, Дня захисника України, Дня Харківського підпілля, річниці Революції Гідності, Дня Соборності України та інших знаменних дат в школі проводяться уроки пам'яті та виховні години, зустрічі з ветеранами Другої світової війни; діти покладають квіти до пам’ятників на честь визволителів на Гагаринському кладовищі, на Алеї Слави у парку Машинобудівників.

У початковій школі стали традиційними такі свята, як «Посвята в першокласники», «Прощання з Букварем», «Прощання з початковою школою».

/Files/photogallery/9/праздник букваря 3.jpg

Учні 1-4 класів активно приймають участь у спортивних змаганнях, «Веселих стартах» (вчителі фізичної культури Цибульникова Марія Миколаївна, Красніков Олег МИхайлович). Відповідально віднесяться учні3-4 та 5-7-х класів до загальношкільного конкурсу «Огляд строю та пісні», присвяченому Дню Збройних сил України.

/Files/photogallery/8/P2230107.JPG

У школі працює:

- військовий гурток для учнів 10-х класів «Юний стрілець» (керівник – Красніков Олег Михайлович);

- танцювально-хореографічний гурток "Еледанс" (керівник – Глаубе Елліна Віталіївна);

- шкільний театр (керівник – Лемещенко Ольга Олександрівна);

-дружина ЮПР (керівник – Ківеренко Роман Олександрович).

Під керівництвом викладача предмету «Захист Вітчизни» Краснікова Олега Михайловича активізувалася робота з військово-патріотичного виховання. Зокрема, учні-допризовники 10-11-х класів приймають активну участь у військово-спортивних святах «Ну-мо, хлопці!», у військово-патріотичній грі «Патріот», допризовній Спартакіаді та у змаганнях, присвячених Дню Цивільного Захисту.

Школярі приймають активну участь у міських, районних конкурсах малюнків:

· «Мій біль - Чорнобиль»;

· «Молоде покоління за безпеку дорожнього руху»;

· «Охорона праці очима дітей»;

· «Україна - Моя Батьківщина» ;

· «Безпека очима дітей»;

- "Мрії про Україну";

· «Мій Харків».

Команди учнів 9-А та 11-А класів приймають участь у щорічних районних іграх «Що? Де? Коли?».

Під керівництвом вчителя іноземної мови Штих Оксани Іванівни з листопада 2010 року була організована робота шкільного євроклубу «Euromix». За цей час налагоджено співробітництво з Харківським центром європейської інформації, фондом регіональних ініціатив (м. Харків), організацією українських європейських студій (м. Харків), громадською організацією «Європа - наш дім» (м. Кіровоград), з Харківськими євроклубами шкіл № 78, 38, 75, 65, 1. З квітня 2011 року налагоджені зв’язки з євроклубами України з м. Самборе (Львівська область), «Промінь Європи» м. Новий Розділ (Львівська обл.), «Еврозоря» м. Луцька, євроклубом «Дружба» м. Тернополя, євроклубом «Дружба» м. Кіровограда.

Члени шкільного євроклубу приймають участь у семінарах, форумах, міжнародних конкурсах,онлайн конференціях тощо.

Під керівництвом керівника шкільного самоврядування Голєнкової Інни Валентинівни активно ведеться волонтерська робота учнів школи. Волонтери школи проводили акції: «Назустріч мрії» та «Серце до серця» - збір коштів для дітей, які долають рак та розсіяний склероз; матеріальна допомога на операцію ученям району; збір канцтоварів, одягу та іграшок для дітей з зони АТО - акція «Поділись теплом»; шкільна акція «Допоможи ближньому» - збір іграшок, книг, одягу, взуття та відправиляють організації Червоного Хреста; акція «Пам’ять серця» - допомога ветеранам (за мікрорайоном школи); молодіжна акція «Пам’ятати, Відродити, Зберегти»; акція «Подаруй книгу бібліотеці»; Всеукраїнській акції «Подаруй оберіг солдату».

Живий інтерес в учнів середніх класів викликають екскурсії, відвідування театрів, музеїв, філармонії та органного залу, виставок тощо. Учні школи побували на екскурсіях у місті Полтава та Миргород, у кінологічному центрі, у Коробових Хуторах. Відвідали історичний, художній музей, музей природи, екопарк Фельдмана, експрес-презентацію «Освіта Слобожанщини», документальну фотовиставку «Чорнобиль», історичну виставку «Голокост – трагедія ХХ століття», пожежно-технічну виставку, планетарій тощо.

Навесні дружина «Юних пожежників-рятівників» приймає активну участь у районних змаганнях.

Члени шкільного самоврядування «САМ» (керівник – Голєнкова Інна Валентинівна) активно працюють та допомагають вчителям у навчально-виховному процесі школи. За ініціативою шкільного самоврядування ХЗОШ № 91 у школі проводяться конкурси та свята: «Міс та Містер Толерантність», святковий концерт до Дня Святого Миколая та до Нового року, Дня вчителя та свята 8 Березня, спортивні змагання, флешмоби тощо.

Учні школи приймають участь у багатьох творчих конкурсах, турнірах та олімпіадах, а саме:

· Всеукраїнський конкурс «Зимові візерунки»;

· Всеукраїнський конкурс учнівської творчості «Об’єднаймося ж, брати мої!»;

· Конкурс-вікторина «Зробимо життя безпечним»;

· Шевченківське літературно-мовне свято;

· Конкурс ораторського мистецтва ;

· Патріотична акція «Напиши листа солдату»;

· Міжнародний конкурс з української мови ім. П.Яцика;

· міський конкурс знавців української мови;

· Конкурс учнівських робіт з правознавства «Я маю право»;

· Міська відкрита конференція-конкурс «Каразинський колоквіум»;

· Конкурс інтегрованих уроків «Про мій Харків – моїм учням»;

· Міський конкурс учнівських творів «Мій родовід»;

· конкурс знавців російської словесності у ХНУ ім. Каразіна;

· Районний конкурс знавців російської мови;

· Міський конкурс «Учень року";

· Міський Кубок з пошуку в мережі Інтернет;

· міжнародний конкурс з українознавства;

· Міський кінофестиваль дитячих авторських фільмів «Фестивальний тиждень ХМОУС».

Етичне і моральне вихованняучнів також здійснюється на годинах спілкування, виховних та класних годинах.

Велику роль в цьому напрямку відіграють культпоходи в різні театри міста: музичної комедії, цирку, БК “Металіст”, БК “Будівельник”, БК «ФЕД», кінотеатри міста.