9 травня Україна святкуватиме День Європи

День Європи в Україні відтепер відзначатиметься 9 травня. ВідповіднийУказ№ 266/2023 видав сьогодні Президент України. «Усвідомлюючи європейську ідентичність Українського народу, з метою зміцнення єдності народів Європи, задля забезпечення миру, безпеки й стабільності на Європейському континенті» цей день відзначатиметься спільно з усіма країнами-членами Європейського Союзу.
День Європи є одним із символів Європейського Союзу, як і прапор та гімн ЄС. Його постановили святкувати у 1985 році на відзначення миру і єдності на континенті.
Нині свято відзначають 9 травня – у день, коли 1950 року була проголошена Декларація Шумана – міністра закордонних справ Франції, якого вважають одним із засновників ЄС, – про створення нової форми організації держав у Європі у вигляді «наднаціональної спільноти».
Святкуючи День Європи разом з європейським співтовариством, Україна тим самим підтверджує свою відданість ідеалам і цінностям демократії та обраному вектору руху до європейської спільноти країн. Боротьба, яку веде сьогодні Україна, – за утвердження свободи, незалежності, верховенства права, вільного вибору свого майбутнього серед європейських демократичних країн.
Кiлькiсть переглядiв: 18